Oferta biura rachunkowego

Zalety współpracy z biurem rachunkowym

 Jeżeli jesteś właścicielem firmy, nieważne czy zatrudniasz pracowników czy nie, czy masz setki faktur miesięcznie czy kilka, księgowość towarzyszy Ci każdego dnia. To Ty jako właściciel podejmujesz kluczowe decyzje we wszystkich sprawach związanych z Twoją firmą. Dlatego warto abyś zastanowił się nad zleceniem przekazania odpowiedzialności związanej z prowadzeniem księgowości Twojej firmy zewnętrznemu podmiotowi gospodarczemu.

Jest to idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, które nie potrzebują organizacyjnie wyodrębnionego działu księgowości prowadzonego we własnym zakresie. Dzięki prowadzeniu księgowości przez biuro rachunkowe zyskujesz wiele czasu dla spraw swojej firmy.

To biuro rachunkowe rozwiązuje wszelkie powstałe problemy rachunkowe, to pracownicy biura muszą poświęcać swój czas pracy na aktualizowanie wiedzy z zakresu przepisów podatkowych. Nie ponosisz więc nakładów na dokształcanie pracowników w dziedzinie rachunkowości i księgowości i narzędzia pracy im niezbędne.

Jedynymi Twoimi obowiązkami pozostaje zgłaszanie jakichkolwiek problemów księgowych, dostarczanie w odpowiednim terminie dokumentacji księgowej oraz opłacanie w terminie podatków. Odpowiedzialność za powstałe błędy księgowe i rachunkowe ponosi biuro i to właśnie pracownicy biura reprezentują Ciebie podczas kontroli z urzędu skarbowego czy ZUS, Ty odpowiadasz jedynie za prawidłowe sporządzanie dowodów księgowych.

Zastanów się czy nie jest to najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie? Wprawdzie musisz ponieść koszty takiej współpracy z biurem rachunkowym, ale czy nie warto z niej skorzystać i spać spokojnie? Wówczas swój cenny czas przeznaczysz na cel dla którego właśnie rozpocząłeś tę działalność gospodarczą !

Stawiamy na komfort i terminowość podczas współpracy dlatego:

  • nie musimy jeździć do siebie częściej niż raz w miesiącu. Dokumenty można do Nas przesyłać drogą mailową.

  • na bieżąco będziecie otrzymywać informacje o wyniku finansowym aby mieć wpływ na wysokość podatków i ewentualne inwestycje.

  • W ramach stałej współpracy doradzamy w sprawach gospodarczych

  • na koniec roku sporządzamy sprawozdanie finansowe i składamy do Krajowego Rejestru Sądowego bez dodatkowych opłat

 Korzyściami płynącymi z naszej współpracy dla Was będą:

  • brak urlopów i ich liczenia z powodu zatrudnienia księgowej

  • absencja związana z niedyspozycją księgowej

  • przeniesienie części odpowiedzialności na firmę zewnętrzną, w tym wypadku na nasze biuro

  • reprezentowanie przed urzędami – odciążanie firmy poprzez badanie dokumentów w miejscu jej przechowywania

  • zmniejszenie kosztów bądź ich całkowita utrata z tytułu aktualizacji oprogramowania – możliwa jest tutaj kontynuacja i korzystanie z Państwa oprogramowania lub nasze biuro przejmie koszty instalacji i aktualizacji oprogramowania

  • zmniejszenie kosztów zakupu materiałów i sprzętu (dotyczące tworzenia administracji biura).